ieee_wie_purple

Bayanların mühendislik ve bilim içindeki yerini, ön yargıları; mühendisliği ve bilimi çocuk yaşlarda bireylere tanıtmak ve yön göstermek amacı ile kurulmuş olan topluluk, IEEE altında “affinity” olarak görev almaktadır.

Dünyanın dört bir yanında yankı uyandıran ve çok ciddi çalışmalar yapılan bu komitede, kadınları iş yaşamına hazırlama ve bu alanda güçlü, aktif ve girişimci bireyler yetiştirme ve geleceğe yatırım yapma konusunda çalışmaları olan bir kuruluştur.

Kişisel gelişim ve kariyer anlamında da çalışmaların bulunduğu bu sosyal komitede iş hayatına dair kendini hazırlayan üyelerimiz aktif bir şekilde organizasyonlar yapıp katılmaktadır.

Düşünülenin aksine sadece bayanların olduğu feminist bir oluşum olmayıp, bu yapıya destek veren takım arkadaşları ile birlikte toplumda kadının yerinin de önemli olduğuna dikkat çekilmektedir.

IEEE İYTE WIE olarak yaptığımız çalışmalar arasında, mülakat teknikleri, CV hazırlama, seminerler ve girişimcilerle yapılan sohbetlerin yanı sıra klasikleşen “Bir Bilene Sorduk” serisi de yer almaktadır.

Sadece teknik değil sosyal oluşumlarda da kendini gösteren IEEE İYTE, WIE ile buna başarılı, büyük bir örnek teşkil etmektedir.

İletişim için :

Women In Engineering Başkanı: Irmak Pırıl YILDIRIM(irmakpiril@hotmail.com)