cs

IEEE içerisindeki alt komitelerden olan Computer Society (CS), dünyanın en büyük bilgisayar topluluğu olarak bilinmektedir.

IEEE İYTE Öğrenci Kolu içerisinde de en çok tercih edilen alt komitelerden birisidir.

Sadece bilgisayar mühendislerinin değil, bir mühendisin ihtiyaç duyabileceği bütün teknik program ve beceriler konusunda eğitim, seminer ve workshoplar düzenleyerek çalışmalarını aktif bir şekilde devam ettirmektedir.

Bu eğitimler arasında C, C#, HTML, MATLAB, ADOBE PHOTOSHOP, 3D Studio MAX dersleri gibi çeşitler bulunmaktadır.

Gelişen bilgisayar teknolojilerini takip edip bunu üyelerimize duyurmayı amaçlayıp, bilgisayar biliminin faydalarını ve gereksinimlerini aşılamaya elçi olan IEEE İYTE CS, aynı zamanda topluluk tarafından gereksinim duyulan teknik altyapı desteğini de sağlamaktadır. Yapılan organizasyonlarda genellikle teknik olarak çözüm getiren Computer Society, yenilikçi fikir ve organizasyonlarda sadece İYTE’de değil Türkiye’de de bilinen bir yere sahiptir.

Computer Society altında gerçekleşen ve IEEE İYTE’nin büyük organizasyonlarından olan IEEE BuildUp ile ulusal çaptaki mühendis, tasarımcı ve yazılımcıları bir araya getirmeyi başaran IEEE İYTE CS ekibi başarılarına inovatif çalışmalarla devam etmektedir.

İletişim için :

Computer Society Sorumlusu: UTKU SAVAŞ (utkusava@gmail.com)