IZTECH ROBOLEAGUE

irl 2

IEEE İYTE Robotics and Automation Society tarafından düzenlenen, her kesimden robot meraklılarını buluşturan IZTECH RoboLeague Türkiye’de IEEE öğrenci topluluğu olarak düzenlenilen tek robot yarışmasıdır.

İlki 2012 Ekim ayında gerçekleştirilen ve çeşitli kategorilerde bini aşkın insanı bir araya getiren bu yarışmada; 7’den 70’e herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği, robotlarını sergileyebileceği ve gelişen robot teknolojileri ile tanışıp, öğrenebileceği; workshop ve seminerlerle zenginleştirilmiş uluslararası bir organizasyondur. Amaç robot, endüstriyel, otomasyon, teknoloji, mekatronik, elektronik ve makine alanlarında faaliyet gösteren firmalar ile bu alanlarda ilgi duyan geliştiricileri buluşturmaktır.

Bu dev organizasyonu eşsiz kılan ise özel kategori olarak tanımlanan ve dünyada eşi benzeri olmayan sadece  IEEE İYTE Öğrenci Kolu tarafından gerçekleştirilen 24 saatlik “ Tasarla-Yap-Yarıştır!” maratonudur.

Yarışma koordinatörlerince belirlenen bir konsepti bütün elektronik aksamlarının organizasyon tarafından karşılandığı ve mekanik kısmının k-nexlerden oluştuğu 24 saatlik bu zorlu maraton, yarışmanın en çok ilgi odağı olan noktalardan bir tanesidir.

Yarışmacı grupların belirlenen temayı yarışma esnasında öğrendikleri, herkesin sıfırdan başladığı, adil bir ortamda jüri tarafından değelendirildiği bu özel kategori; yaratıcılıkların ön planda olduğu 24 saatlik bir zaman dilimidir.

Endüstri, otomasyon, makine ve elektrik-elektronik sektörlerinde bütün sanayi kuruluşlarını ve meraklılarının ilgi odağı olan bu yarışmada gelişen ve çeşitlenen kategorilerle devamlılığını sağlamaktadır.

 

irl.iyte.edu.tr

irl

irl.iyte.edu.tr