iztechcommon17

IZTECH Comm’On 2017, IEEE İYTE Communications Society(ComSoc) tarafından bu sene 1 – 2 – 3 Mart 2017 tarihlerinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde (İYTE), İnovasyon Merkezi’nde gerçekleşecektir.

Öncü inovasyon, yazılım ve telekomünikasyon firmalarını İYTE’de ağırlayarak tüm Türkiye’den özellikle de IEEE ailesinden teknolojiye ilgi duyan öğrencileri İYTE’de buluşturmayı, öğrencilere sektöre hazırlanmaları anlamında yardımcı olmayı hedefleyen Ege Bölgesi’nin tek organizasyondur.

Turkcell, TAI, Siemens, Airties, P.I. Works, Endüstri 4.0, Skysens gibi firma ve platformların bir arada bulunacağı böyle kapsamlı bir etkinliğin eksikliğini hissetmemizden ötürü, öğrencilerin teknoloji sektörüne mezun olmadan adım atmalarına ve ilgilerini arttırmaya yardımcı olmayı hedeflemekteyiz. Etkinliğimiz, firmaların tercih ettiği aday mühendisleri doğrudan onların vasıtasıyla eğitebilmeyi, öğrencilerin firmaların önem verdikleri alanlara eğilimlerini arttırmayı, firmaların mühendis adaylarına yol gösterici olmalarını amaçlamaktadır.

Son zamanların ve geleceğin yükselen teknolojileri olan, etkinliğimizin ana temalarını oluşturan 5G, LoRa, IoT (Internet of Things), Uydu-Haberleşme, Savunma Sistemleri, Machine Learning (Machine-to-Machine), Telekomünikasyon Sistemleri, Akıllı Ev Sistemleri, Girişimcilik gibi konu başlıklarının olduğu etkinliğimize hepinizi bekliyoruz.

Etkinliğimizde ayrıca katılımcılarımız için tablet çekilişi de olacaktır.