IEEE BuildUP

IEEE İYTE Computer Society tarafından düzenlenen, Türkiye’nin dört bir tarafından yarışmacıları mücadele ve dostluk atmosferi içerisinde buluşturan bu yarışma bağımsız oyun geliştiricilerinin ve amatörlerin yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri aynı zamanda yatırımcılara ve firmalara yeteneklerini gösterebilecekleri bir platform oluşturmayı hedefler.

İlki 2014 Mayıs ayında gerçekleştirilen IEEE BuildUp devamlılığının sağlanacağı bir organizasyondur.

selfie1

Takımlar halinde katılan oyun geliştiricilerinin organizasyon tarafından belirlenecek bir tema çerçevesinde 48 Saat boyunca sıfırdan bir oyun geliştirmeleri esasına dayanır.

48 Saatlik zorlu maraton sonunda tamamlanan oyunlar jüri tarafından Atmosfer, Oynanabilirlik ve Kurgu ölçütleri göz önünde bulundurularak değerlendirilir.

47  48

Seminerler ve workshoplar ile zenginleştirilen etkinlik oyun geliştirme dünyasına girmek isteyen herkese bir başlangıç noktası olmayı da amaç edinmiştir.

Sponsor ve akademisyenlerin tecrübeleri ile oluşup her yıl yenilenen jüri ile değerlendirmeler sonucu geliştirilen oyunları, katılımcı ve organizasyon ekibi tarafından deneme fırsatı bulunduğu ve bu oyunların gelişmiş oyun firmaları ve meraklılarıyla buluşturulduğu görsel bir şölen ve zevkin bir arada olduğu eğlence dolu bir mücadele söz konusudur.

Yenilikçi politika ve gelişen hedefleri ile her yıl daha da ileriyi hedefleyen IEEE İYTE, oyun geliştirme maratonu IEEE BuildUp ile bir basamak daha yükseldi.

buildup.iyte.edu.tr

buildup

Oyun sektöründe başarıya giden basamakları tırmanmaya hazır mısın?

48 saatte, takımınka neler yapabileceğini göster !

buildup.iyte.edu.tr