20131204_103718  20131204_112422

 ITU IEEE Communication Society (ComSoc) tarafından bu yıl 4. sü düzenlenen ComWeek #4 etkinliğine katılmak için taa Urla’dan İstanbul’a gezi düzenledik. ITU IEEE’deki arkadaşlarımızın katkılarıyla da dolu dolu bir Program bizleri bekliyordu.

Etkinliğimize çoğunluğunu İYTE Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (EHM) öğrencileri oluşturan 44 kişilik bir ekiple yollara döküldük. Aslında ComWeek etkinliği 1 hafta boyunca süren bir etkinlikti, fakat biz İYTE’deki laboratuar derslerimiz yüzünden etkinliğe lab derslerimizin oldığı tek gün olan çarşamba günü yani 4 Aralık 2013 ‘de katılım gösterebildik.

Salı gecesi İYTE KYK önünden araç kalkti, çoğunluğu ordan aldıktan sonra, Urla dörtyol ve İzmir Fahrettin Altay’dan da diğer arkadaşları alıp ekibimizi tamamladık. Sabah erken saatlerde İTU kapüsüne ulaştığımızda ilk durağımız kahvaltı yapmak oldu 🙂

Kahvaltıdan sonra ise yoğun programımız başlamaktaydı. Etkinliğimize gelen 3. ve 4. sınıf EHM öğrencileri arkadaşlarımız ( 17 kişi) Turkcell Superonline ‘a teknik gezisine katılım gösterdi ve onların bütün günü Turkcell’de geçti.

20131204_224635

Kalan 27 kişinin programı ise başta İTU Arıkent Teknoparkına teknik geziye katılım gösterdi. Öğleden sonra da Vodafone, Turkcell ve Avea’dan yetkili mühendislerin olduğu ‘Haberleşmenin Geleceği’ isimli panele katılarak sektör hakkında bilgi sahibi oldular. Sonrasında 2 ekip gene bir araya geldiler ve Taksim İstiklal caddesinde Serbest zaman içinde gezip alışveriş yaptılar.

Dönüş yoluna geçmeden önce de İTU IEEE’nin bizler için ayarlamış olduğu tadı damağımızda kalan IEEE Party’sine katılım gösterdik.

Sonrasında da artık bu dolu dolu etkinliğin sonuna gelmiş bulunduk ve dönüş yolunda deliksiz bi şekilde uyuyarak İzmir’e döndük :).

Bu güzel etkinlikte bizlere yardımcı olan başta İTU IEEE ComSoc Başkanı Handan Acar arkadaşımıza ve bu etkinliği gerçekleştiren tüm ComSoc Ekibine teşekkürlerimizi sunarız 🙂